המדריך האולטמטיבי לתחליפי פלסטיק


טוב לשמוע את התגובות הרבות שמגיעות אלינו לגבי השינוים הרבים שאתם עוברים, זה מרומם.הדרך לשינוי רצופה מכשולים, אבל הרגשה שאנו פועלים למען מטרה משותפת עולה על כל הקשיים.
על פי התגובות, אנו שמות לב שהאתגר הגדול הוא למצוא תחליפי פלסטיק חד פעמיים, אמינים ובריאים. בואו נסתכל יחד על האפשרויות הקיימות:

 הלא מומלצים

פלסטיק רב פעמי

פוליקרבונט, המורכב מחומר הביספנולA (BPA) מפריש רעלים לאחר שימוש רב פעמי, בשימוש עם שתייה\אוכל במיוחד חמים וכאשר ישנן שריטות. הפלסטיק פוליקרבונט הינו פלסטיק קשיח ,שקוף ואינו שביר. חשיפה לביספנול A עלולה להשפיע על המוח, על בלוטת הערמונית של עוברים, תינוקות וילדים,דומה במבנהו להורמון אסטרוגן ולכן יכול להשפיע על תהליכים רבים בגוף האדם. וככלל,ככל שהפלסטיק שחוק יותר או חשוף לטמפרטורו גבוהות הוא נוטה לפלוט יותר חומרים רעילים. תחשבו …מה קורה בשימוש יומיומי

עוד על הפלסטיק

  אלומניום
קיים במוצרי מטבח רבים כמו נייר כסף ,קופסאות שימורים,בקבוקי מים,כלי אחסון כוסות שתייה וכו. כלים האלו מפרישים אלומניום לגוף. אלומניום גורם  למחלות נוירולוגיות. מחקרים מראים שהאלומניום מועבר למזון במיוחד כשאוכל  חם בא במגע עם כלי אלומניום ולכן עדיף להמנע מהשימוש בו.

עוד על אלומיניום

כלים חד פעמיים מתכלים
הכלים חד פעמיים העשויים מתירס,אורז ,מנדיוקה….מחייבים הטמנה בקומפוסט,תנאי זה מציב מגבלה רצינית,מכיוון שמתקני קומפוסט אינם זמינים לכולם ומחייבים הפרדה קפדנית מאד של סוגי האשפה.

עוד על כלים מתכלים

המומלצים

במבוק

במבוק הינו צמח עמיד בפני מזיקים באופן טבעי,100% מתכלה,אנטי פטרייתי, אנטי בקטריאלי וגדל מחדש לגודלו הבוגר תוך3 עד 5 שנים.
היתרונות של במבוק כחומר בר קיימא:
משאב מתחדש-ניתן לקצור במבוק בשנה עד חמש שנים.לשם השוואה,עצים קשים כמו עצי אלון אורך לפחות ארבעים שנה לפני שניתן לקצור אותם.יותר ממליון דונם של יערות הולכים לאיבוד בכל שבוע בגלל ייעור יערות.כתחליף לעצים קשים,במבוק מציע פתרון רב תכליתי להפחתה דרסטית של מספר זה ולהגן על היערות שלנו.
קצב צמיחה מהיר- כמה מינים של במבוק יגדלו עד מטר וחצי ליום.
גדל בכל מקום ומשגשג גם בתנאים קשים.

נירוסטה 304
פלד אל חלד.ישנם איכויות שונות של נירוסטה.והסוג הטוב ביותר יופיע סימון של 304 או 18\8 או 18\10.
ה18 מייצג את אחוז הכרום והמספר השני מייצג את אחוז הניקל.שתי המתכות חשובות למניעת חלודה.
השימוש בירוסטה במזון מאפשר ניקיון והיגיינה, עמידות בקורוזיה וחלודה והיא לא מעבירה טעם לאוכל.

סיליקון
הסיליקון ברובו מיוצר מחול.
סיליקון אינו מכיל BPA ואינו מכיל פלסטיק.סיליקון הוא בחירה בטוחה עבור גופינו ,אינו מכיל כימיקלים רעילים.הינו עמיד בחום ועמיד בפני כתמים ושריטות .ניתן להשתמש בו בטמפרטורות גבוהות בתנור ,במקפיא במיקרוגל ובמדיח כלים.

חשוב מאד לחקור על החומרים שסביבנו ממה עשויים ,האם פוגעים בסביבה? האם פוגעים בנו? ורק אז לבחור למה מחליפים את החד פעמי
 תוכלו למצוא מבחר מוצרים ידידותיים לסביבה,בריאים לנו וכמובן סחר הוגן  בחנות ללא פלסטיק 

BLESS MOTHER EARTH
Mayula Eco Life